MRSFlogo

2018 Metro Richmond STEM Fair Results

Project Category

First Name

Last Name

STANDING

School

Intel ISEF Winners

Senior Biochemistry

Perisa

Ashar

1st

Maggie L. Walker Regional Governor's School

Grand Prize Winner

Senior Environmental Science

Janine

Icalla

1st

Godwin High School

Grand Prize Winner

Senior Physics

Medha

Majety

1st 

Godwin High School

Grand Prize Winner

Senior Medicine and Health

Anusha

Puri

1st

Godwin High School

Grand Prize Winner

Senior Mathematics

Lisa

Qin

1st

Maggie L. Walker Regional Governor's School

Grand Prize Winner

 

 

 

 

 

 

Senior Behavioral and Social Sciences

Collin

Murphy

1st

Godwin High School

Grand Prize Alternate

Senior Computer Science

Yug

Rao

1st

Maggie L. Walker Regional Governor's School

Grand Prize Alternate

 

 

 

 

 

 

Senior Behavioral and Social Sciences

Collin

Murphy

1st

Godwin High School

 

Senior Behavioral and Social Sciences

Sabrina

Lee

2nd

Godwin High School

 

Senior Behavioral and Social Sciences

Margaret

Che

3rd

Godwin High School

 

Senior Behavioral and Social Sciences

Devon Lee

Esleck

3rd

Godwin High School

 

Senior Behavioral and Social Sciences

Abhay

Dharanikota

HM

Godwin High School

 

Senior Behavioral and Social Sciences

Emma

Farney

HM

Godwin High School

 

Senior Behavioral and Social Sciences

Rujul

Kaul

HM

Godwin High School

 

Senior Biochemistry

Perisa

Ashar

1st

Maggie L. Walker Regional Governor's School

 

Senior Biochemistry

Nathan

Wu

2nd

Godwin High School

 

Senior Biochemistry

Jerry

Zhang

3rd

Godwin High School

 

Senior Biochemistry

Allyson

Wang

HM

Godwin High School

 

Senior Biochemistry

Sabrina

Ye

HM

Godwin High School

 

Senior Biochemistry

Amaisha

Gandhi

HM

Godwin High School

 

Senior Botany

Aditya

Kotha

1st 

J.R. Tucker High School

 

Senior Botany

Hayden

Johnson

2nd

Clover Hill High School

 

Senior Botany

Thuy-Duyen

Vu

3rd

Godwin High School

 

Senior Botany

Lady

Corral

3rd

Godwin High School

 

Senior Botany

Shrinidhi

Nadgouda

HM

Godwin High School

 

Senior Chemistry

Lilly

Parker

1st 

Clover Hill High School

 

Senior Chemistry

Sarah

Coffman

2nd

Godwin High School

 

Senior Chemistry

Julia

Mudryk

3rd 

Clover Hill High School

 

Senior Computer Science

Yug

Rao

1st

Maggie L. Walker Regional Governor's School

 

Senior Computer Science

Pulkit

Rampa

2nd

Godwin High School

 

Senior Computer Science

Rajit

Tummala

3rd

Godwin High School

 

Senior Computer Science

Samhita

Pendyal

HM

Deep Run High School

 

Senior Earth and Space Science

Ethan

Schaefer

1st

Godwin High School

 

Senior Earth and Space Science

Naren

Kasinath

2nd

Godwin High School

 

Senior Earth and Space Science

Caroline

Richardson

3rd

Clover Hill High School

 

Senior Engineering

Ankita

Adhvaryu

1st

Godwin High School

 

Senior Engineering

Elena

Fitchett

2nd

Godwin High School

 

Senior Engineering

Nathan

Yam

3rd

Godwin High School

 

Senior Environmental Science

Janine

Icalla

1st

Godwin High School

 

Senior Environmental Science

Amanda

He

2nd 

Godwin High School

 

Senior Environmental Science

Sophia

Apodaca

3rd

Clover Hill High School

 

Senior Environmental Science

Shaun

Mathew

HM

Clover Hill High School

 

Senior Environmental Science

Riley

Moffatt

HM

Clover Hill High School

 

Senior Mathematics

Lisa

Qin

1st

Maggie L. Walker Regional Governor's School

 

Senior Mathematics

Prachi

Sadekar

2nd

Godwin High School

 

Senior Mathematics

James

Shen

3rd

Godwin High School

 

Senior Mathematics

Jakob

Yirga

HM

Godwin High School

 

Senior Mathematics

ThanhLong

Duong

HM

Godwin High School

 

Senior Medicine and Health

Anusha

Puri

1st

Godwin High School

 

Senior Medicine and Health

Jalen

Wang

2nd 

Godwin High School

 

Senior Medicine and Health

Henry

Ge

3rd

Godwin High School

 

Senior Medicine and Health

Rishika

Nayak

HM

Godwin High School

 

Senior Medicine and Health

Christopher

Xie

HM

Godwin High School

 

Senior Microbiology

Ian

Street

1st 

Godwin High School

 

Senior Microbiology

Vaishnavi

Nemani

2nd

Godwin High School

 

Senior Microbiology

Abhishek

Kulkarni

3rd

Godwin High School

 

Senior Microbiology

Joshua

Alexander

HM

Deep Run High School

 

Senior Microbiology

Sahil

Reddy

HM

Godwin High School

 

Senior Physics

Medha

Majety

1st 

Godwin High School

 

Senior Physics

Ying

Yuan

2nd

Godwin High School

 

Senior Physics

Katelyn

Roberts

3rd

Clover Hill High School

 

Senior Physics

Meghan

Tracy

HM

Clover Hill High School

 

Senior Zoology

Ashish

Vaidyanathan

1st

Godwin High School

 

Senior Zoology

Sahil

Jaiswal

2nd

Godwin High School

 

Senior Zoology

Shruti

Bala

3rd

Deep Run High School

 

Senior Zoology

Kelsey

Levine

HM

Godwin High School

 

 

 

 

 

 

 

Junior Behavioral and Social Sciences 

Tatiana

Vaniakin

1st

Moody Middle School

 

Junior Behavioral and Social Sciences 

Ryan

Taylor

2nd

Moody Middle School

 

Junior Behavioral and Social Sciences 

Sanjana

Murugavel

3rd

Moody Middle School

 

Junior Biochemistry 

Bruce

Yanovitch

1st

Manchester Middle School

 

Junior Biochemistry 

Christopher

Singletary

2nd

Manchester Middle School

 

Junior Biochemistry 

Abigail

Rose

3rd

Moody Middle School

 

Junior Botany 

Alyce

Mannix

1st

Manchester Middle School

 

Junior Botany 

Emmie

Rainer

2nd

Quioccasin Middle School

 

Junior Botany 

Ryan

McComb

3rd

Moody Middle School

 

Junior Botany 

Mattias

Parandeh

HM

Manchester Middle School

 

Junior Botany 

Sarah

Wilms

HM

Manchester Middle School

 

Junior Chemistry A

William

Pardo

1st

Moody Middle School

 

Junior Chemistry A

Viswanath

Subramanian

2nd

Moody Middle School

 

Junior Chemistry A

Viktoria

Matysiak

3rd

Manchester Middle School

 

Junior Chemistry A

Jackson

Abell

HM

Manchester Middle School

 

Junior Chemistry B

Moksh

Shah

1st

Moody Middle School

 

Junior Chemistry B

Shreya 

Kodu

2nd

Manchester Middle School

 

Junior Chemistry B

Sophia

Barrett

3rd

Manchester Middle School

 

Junior Chemistry C

Abhay

Duggirala

1st

Moody Middle School

 

Junior Chemistry C

Valerie

Palomares

2nd

Manchester Middle School

 

Junior Chemistry C

Sebastion

Tesauro

3rd

Lucille Brown Middle School

 

Junior Engineering

Alexander

Coffman

1st

Short Pump Middle School

 

Junior Engineering

Andrew

Vithoulkas

2nd

Moody Middle School

 

Junior Engineering

Nikki

Kumar

3rd

Moody Middle School

 

Junior Engineering

Madelyn

White

HM

Carver Middle School

 

Junior Environmental Science A

Eugene 

Lee

1st

Moody Middle School

 

Junior Environmental Science A

Caroline

Klotz

2nd

Manchester Middle School

 

Junior Environmental Science A

Anmol

Mital

3rd

Moody Middle School

 

Junior Environmental Science A

ThienMinh

Duong

HM

Moody Middle School

 

Junior Environmental Science B

Srimaan

Suribhotla

1st

Moody Middle School

 

Junior Environmental Science B

Nandan

Chebrolu

2nd

Moody Middle School

 

Junior Environmental Science B

Victoria

Bui

3rd

Moody Middle School

 

Junior Environmental Science B

Charlotte

Horne

HM

Manchester Middle School

 

Junior Mathematics and Computer Science 

Anshul

Chiranth

1st

Moody Middle School

 

Junior Mathematics and Computer Science 

Nived

Sanjay

2nd

Manchester Middle School

 

Junior Mathematics and Computer Science 

Richard

Jones

3rd

Manchester Middle School

 

Junior Medicine and Health 

Cameron

Sharma

1st

Moody Middle School

 

Junior Medicine and Health 

Angela

Nguyen

2nd

Moody Middle School

 

Junior Medicine and Health 

Alexander

Dillon

3rd

Moody Middle School

 

Junior Microbiology

Anna

Climo

1st

Manchester Middle School

 

Junior Microbiology

Devon

Alexander

2nd

Moody Middle School

 

Junior Microbiology

Ibrahim

Yazdanpanah

3rd

Manchester Middle School

 

Junior Physics A

Farhan 

Nahin

1st

Moody Middle School

 

Junior Physics A

Gwyneth

Liu

2nd

Moody Middle School

 

Junior Physics A

Daniel

Schlaudt

3rd

Manchester Middle School

 

Junior Physics B

Jackson

Hoebelheinrich

1st

Manchester Middle School

 

Junior Physics B

Leila

Ames

2nd

Manchester Middle School

 

Junior Physics B

Devin

Naoroz

3rd

Lucille Brown Middle School

 

Junior Zoology

Suhani

Samaroo

1st

Manchester Middle School

 

Junior Zoology

Estelle

He

2nd

Moody Middle School

 

Junior Zoology

Gabriel

Sneed

3rd

Midlothian Middle School